Solid Edge 2022 – Navrženo pro rozvoj vašeho podnikání

Ve spolupráci s našimi zákazníky jsme do produktu Solid Edge 2022 přidali více než 500 vylepšení, která podporují moderní procesy vývoje výrobků, umožňují vám maximálně zužitkovat vaše zdroje a podporují nové způsoby práce.

Vytvářejte nové iterace návrhu pouhým kliknutím tlačítka

Automaticky generujte nové návrhy na základě definovaných parametrů a pravidel pomocí integrovaného softwarového konfigurátoru návrhu Solid Edge®. Konfigurátor návrhu v Solid Edge je aplikace pro automatizaci návrhu, která do uživatelsky známého prostředí strojírenského návrhu Solid Edge přináší automatizaci založenou na pravidlech. Je zcela integrována v softwaru Solid Edge a umožňuje rychlé přizpůsobení produktů na základě návrhových parametrů a pravidel. Automatizace založená na pravidlech může zvýšit produktivitu a rychlost navrhování.

Plynulá integrace geometrie CAD

CAD Direct, nová integrovaná funkce 3D návrhu, zvyšuje produktivitu při práci s geometrií z oblíbených systémů CAD. Soubory lze vložit přímo do sestavy Solid Edge bez nutnosti vlastního převádění souboru, což pomáhá zachovat asociativitu. Data jsou uložena v souboru sestavy 3D návrhu, což zabraňuje duplikaci dat.

Vyzkoušejte 2,5osé frézování – nyní součástí strojírenského návrhu Solid Edge

Solid Edge Classic, Foundation a Premium nyní obsahují plně funkční možnosti 2,5osého frézování pro zákazníky s aktivní smlouvou o údržbě. Díky kompletní integraci se softwarem Solid Edge umožňuje nástroj Solid Edge Cam Pro 2.5 Axis uživatelům zachovat plnou asociativitu s konstrukčními daty. Zároveň vzbuzuje důvěru díky automatickému vytváření drah nástrojů a vizualizacím pro optimalizované obráběcí procesy.

Spolupracujte s kolegy, partnery a zákazníky

Xcelerator Share – cloudové řešení nové generace od společnosti Siemens Digital Industries Software navržené pro spolupráci – využívá nástroje zaměřené na design, jako je náhled a připomínky pro 3D a 2D CAD, rozšířená realita (AR), virtuální prototypování, bezpečné sdílení na základě projektů a další. Pracujte odkudkoli – z domova, z kanceláře nebo na cestách – s přístupem přes webový prohlížeč. Není potřeba žádná další IT infrastruktura.

Vizualizace návrhů v kontextu reálného prostředí

Plnobarevná vizualizace mračna bodů pro sestavy vám dává jistotu, kterou potřebujete pro umístění nového konstrukčního vybavení do jakéhokoli prostředí, což je zvláště užitečné při modernizaci továren nebo závodů. Nástroje Solid Edge pro měření a prohlížení sestav lze použít k umístění a návrhu zařízení v kontextu mračen bodů.

Využití geometrie b-rep a síťové geometrie ve stejném modelu bez převádění

Jedinečné možnosti hybridního modelu umožňují koexistenci geometrie b-rep a síťových geometrií ve stejném modelu pro následné použití sestavy. To zrychluje pracovní postupy a dělá síťové modely ještě užitečnějšími. Odstraněním potřeby převádět síťovou geometrii nebo geometrii b-rep se zkracuje doba vývoje modelu.

Nenechte se zpomalit složitými sestavami

Solid Edge vás posouvá na špici v oblasti vašeho podnikání díky výrazným vylepšením výkonu v modelování velkých sestav již třetí rok po sobě. Rychlé otevření sestavy umožňuje uživatelům vstoupit do režimu náhledu, aby se snížilo množství načítaných dat. Režim modelování sestavy více těles je nové prostředí pro modelování vnitřních součástí v souboru sestavy. Nový vyhledávač součástí nabízí praktické vyhledávání dílů sestavy pomocí intuitivních filtrů s automatickým vyplňováním.

Snadná práce s kruhovými geometriemi

Solid Edge zavádí jedinečný příkaz, který umožňuje snadnou úpravu poloměrů kruhů v modelech dílů. Zvyšuje produktivitu a umožňuje vám současně upravovat průměr stávající kruhové geometrie. Tato funkce, založená na synchronní technologii, umožňuje satelitním plochám pohybovat se při provádění operace radiálně, aniž by to mělo vliv na záměr návrhu. Stěny vzorů se automaticky vyhledávají a upravují. Rozměry uzamčené ve vzoru se během použití tohoto příkazu uvolní a po dokončení operace se opět uzamknou.

Zrychlete simulace

Nové automatizované procesy generování sítě v nástroji Solid Edge Simulation poskytují vysoce kvalitní síť s minimálním úsilím a spravují ji bez potřeby parametrů. Zobrazovací výkon simulace – nyní až 10krát rychlejší než dříve – optimalizuje dobu načítání dat výsledků. Uspokojte rostoucí požadavky na výkon a účinnost hydraulických systémů s novým typem zatížení hydrostatickým tlakem určujícím maximální a minimální tlak, který kapalina vyvíjí v rovnováze vlivem gravitace.

Zlepšete průtok u potrubních systémů

Představujeme Simcenter™ Flomaster™ pro software Solid Edge. Tento nový produkt je založen na předním 1D simulačním nástroji pro výpočetní dynamiku tekutin (CFD) a umožňuje uživatelům snadno modelovat a analyzovat proudění tekutin a tepla v potrubních systémech. Automaticky extrahuje 3D geometrie pro generování modelů na úrovni systému, což zkracuje čas potřebný k vytvoření simulačního modelu až o 90 procent. Díky integrovaným průvodcům je Simcenter Flomaster pro Solid Edge snadno použitelný i pro nové uživatele. S pokročilými funkcemi, jako je simulace rychlých dynamických událostí a nárůstu tlaku, je ale vhodný také pro experty.

Vytvářejte jasný přehled o konstrukčních datech

Nová integrovaná dynamická vizualizace s přizpůsobenými výpisy pro Solid Edge nabízí dynamické metody pro zobrazení a třídění montážních dílů a komponent. Vizuální výkazy jsou postaveny na pravidlech, která se snadno vytvářejí pomocí filtrů v interaktivních tabulkách, které připomínají prostředí aplikace Excel.

cs_CZCzech